açıklama

– Marka model ve tip bakımından oldukça fazla modellerde üretilen hidroforlar; binalarımızda, dairelerimizde, villalarımızda, site ve gökdelenlerimizde şehir şebeke suyunun yeterli olmadığı durumlarda mevcut su depolarından yada bahçelerimizdeki artezyen kuyulardan basınçlı su temini amacıyla kullanılır.

– Bir Hidrofor alacağınız zaman öncelikle kaç daireye su temini sağlayacağını, hidroforun montaj yapılacağı yer ile kat yada katlar arasında ne kadar mesafe olacağı, yatay yada dikey gidecek boruların uzunluğu, suyun yol alacağı mesafedeki sürtünme payı çok iyi hesaplanmalıdır.

– Apartman yada daire tesisatlarınızda kireçlenme ve tıkanmadan dolayı su basınçsız yada yeterli miktarda gelmiyorsa öncelikle bir ehli tesisatçıya başvurup tesisatlarınızı kontrol ettirmelisiniz.

– Gökdelen, Site, Apartman ve Villa gibi yerlerde Terkoz suyunun yetersiz olduğu anlarda devreye girip basınçlı su teminini sağlamak amacıyla konuşlandırılan makinalardır.

– Hidrofor için gereksinim duyulan şeyler; kat ve bina ihtiyacına göre su deposu, hidroforun çalışma kapasitesine göre elektrik hattı (Trifaze) (Monofaze), hidrofor motorunun amperine göre motor koruma rölesi (Elektrik panosu), hidrofor motoruna kumanda etmek için elektrik panosu (pano içerisinde v.otomat, kontaktör, termik yada motor koruma rölesi ve on/off anahtarı) olmalıdır. Ayrıca Depo suyunu kontrol etmek ve depoda su bitmesine yakın hidroforu devreden çıkartacak su seviye kontrol flatörü gereklidir.

– 1 Atü den 8-10 Atü yüksekliğe ve 1 daireden 150 daireye kadar su basabilen hidrofor modelleri mevcuttur. Talebe göre daha fazla kapasitede su basan hidrofor çeşitleri de vardır.

– Yüzlerce model ve tipten oluşan Hidroforlar bilinçli tercih yapıldığı taktirde mükemmel verim elde edilebilir. Su depolarına bahçe kuyularına bağlanabilir. 25 mt derinlikten emiş yapabilen çift emişli modelleri de mevcuttur.

– Tek ve çok pompalı hidroforlar,

– Villa, apartman ve siteler için hidroforlar,

– Hastane, okul ve iş merkezi için hidroforlar,

– Otel, sosyal tesis, ve tatil köyleri için hidroforlar,

– Mahalle, köy, kasaba ve satelit şehirleri için hidroforlar,

– Bahçe, park, sera ve çiftliklerin içme, kullanma, proses, sulama ve yangın söndürme sularının ekonomik, konforlu, güvenilir ve istenilen bir seviyede basınçlandırılmasında kullanılan hidroforlar vb..

Değer Resimler